en-US
English
currency
EUR
heart
0
Favourite
cart
Cart
menu

Search for an expression

Nejprodávanější
filter
Filtering according to parameters
1 Chosen
Sort products byi
Sort by
Products
 
In stock
Price
Price
Show more filtersHide extended filters
Motip 306017 Presto UBS Bitumen Underbody and Body Protection, Black, 500 ml
Motip
Motip 306017 Presto UBS Bitumen Underbody and Body Protection, Black, 500 ml
Code: 2507154
Code sup.: 303366
EAN: 4052800306017
 
6.65 EUR
13.3EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Usage on the bodywork, in workshops, bus construction, at home. Protects the underbody from mechanical and chemical stress such as flying stones, de-icing salts, water, rust, and weather influences.
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 3020 traffic red, 750 ml
Dupli-Color Alkyton
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 3020 traffic red, 750 ml
Code: 2504319
Code sup.: 329068
EAN: 8715743018251
 
20.73 EUR
27.64EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint with excellent resistance, flexibility, abrasion resistance, and quick drying time (even at temperatures down to +5°C). The main advantage, however, is its high anti-corrosive capacity and the ability to apply it even on already rusted and heavily rusted metal.
Dupli-Color Alkyton heat-resistant paint up to 750 °C, blacksmith black, 750 ml
Dupli-Color Alkyton
Dupli-Color Alkyton heat-resistant paint up to 750 °C, blacksmith black, 750 ml
Code: 2504572
Code sup.: 329426
EAN: 8715743017995
 
28.47 EUR
37.96EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Quick and easy to use, easy and trouble-free re-application, high thermal resistance up to 750 °C, dilutable S6005, application by brush, roller, or spraying, attractive black-grey appearance of blacksmith paint.
Dupli-Color Alkyton heat-resistant paint up to 750 °C, blacksmith black, 250 ml
Dupli-Color Alkyton
Dupli-Color Alkyton heat-resistant paint up to 750 °C, blacksmith black, 250 ml
Code: 2504679
Code sup.: 329427
EAN: 8715743017988
 
13.55 EUR
54.2EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Quick and easy to use, simple and hassle-free restoration of the coating, high heat resistance up to 750 °C, thinnable with S6005, application with a brush, roller, or spraying, attractive blacksmith color in black-gray.
Motip 603277 Presto UBS for cavities, cartridge, 1000 ml
Motip
Motip 603277 Presto UBS for cavities, cartridge, 1000 ml
Code: 2505854
Code sup.: 303370
EAN: 4052800603277
 
10.98 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
presto Wax-based cavity protection effectively protects the vehicle in areas of cavities especially sensitive to corrosion. Particularly in the area of doors, side parts, trunk lid, hood, etc.
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 9005 black, 250 ml
Dupli-Color Alkyton
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 9005 black, 250 ml
Code: 2502735
Code sup.: 329082
EAN: 8715743006647
 
10.17 EUR
40.68EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint with excellent durability, flexibility, abrasion resistance, and fast drying (even at temperatures as low as +5°C). Its main advantage, however, is its high anti-corrosive ability and the ability to paint over already rusted and heavily rusted metal.
AKCE
Motip Rallye acrylic paint for rims, silver, 600 ml
Motip
Motip Rallye acrylic paint for rims, silver, 600 ml
Code: 2505579
Code sup.: 105414
EAN: 8711347236114
 
7.35 EUR
12.25EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
High-quality acrylic paint specially designed for wheel rims, particularly suitable for steel rims and alloy wheels.
Motip 603239 Presto UBS Bitumen Underbody and Body Protection, Black, 1000 ml
Motip
Motip 603239 Presto UBS Bitumen Underbody and Body Protection, Black, 1000 ml
Code: 2505853
Code sup.: 303368
EAN: 4052800603239
 
9.43 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Use on the bodywork, in workshops, bus constructions, at home. Protects the underbody against mechanical and chemical stress such as flying stones, de-icing salts, water, rust, and weather conditions.
PRESTO 1K thick-layer filler, gray, 500 ml
Presto
PRESTO 1K thick-layer filler, gray, 500 ml
Code: 2507152
Code sup.: 106102
EAN: 4048500481710
 
7.92 EUR
15.84EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
PRESTO 1K thick-layer filler is a modern 1K acrylic filler with the best filling properties. It is very suitable for leveling scratches and small imperfections on sanded surfaces.
Spraytool branding spray pink, 500 ml
Motip
Spraytool branding spray pink, 500 ml
Code: 2506708
Code sup.: 106370
EAN: 4044965331720
 
5.49 EUR
10.98EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Branding spray for professional construction marking for construction and engineering projects, construction sites, and road construction.
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 9005 black, 1 l
Dupli-Color Alkyton
Dupli-Color Alkyton Gloss, self-priming rust paint, Ral 9005 black, 1 l
Code: 2504242
Code sup.: 329081
EAN: 8715743015175
 
21.78 EUR
In stock
heartFavoritecompareCompare
Paint with excellent durability, flexibility, abrasion resistance, and quick drying (even at temperatures up to +5°C). The main advantage is its high anti-corrosive ability and the possibility of painting even on already rusted and heavily rusted metal.
Spraytool marking spray yellow, 500 ml
Motip
Spraytool marking spray yellow, 500 ml
Code: 2506710
Code sup.: 106374
EAN: 4044965331744
 
5.49 EUR
10.98EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Marking spray for professional construction marking for building and engineering structures, construction sites, and road construction.
Dupli-Color Alkyton heat-resistant paint up to 750 °C, black, 250 ml
Dupli-Color
Dupli-Color Alkyton heat-resistant paint up to 750 °C, black, 250 ml
Code: 2504528
Code sup.: 329422
EAN: 8715743017957
 
12.14 EUR
48.56EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Quick and easy to use, simple and hassle-free renewal of coating, high heat resistance up to 750 °C, thinnable S6005, application with a brush, roller, or spraying, attractive black-gray appearance of blacksmith paint.
AKCE
Motip Ralley primer for colors, gray, 600 ml
Motip
Motip Ralley primer for colors, gray, 600 ml
Code: 2506628
Code sup.: 105418
EAN: 8711347236152
 
7.35 EUR
12.25EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Motip Ralley gray primer is an ideal base usable as a filler and as a support for adhesion between the surface and the final coat.
Spraytool marking spray red, 500 ml
Motip
Spraytool marking spray red, 500 ml
Code: 2505639
Code sup.: 106372
EAN: 4044965331737
 
5.49 EUR
10.98EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Marking spray for professional construction marking for building and engineering structures, construction sites, and road construction.
AKCE
Motip Rallye universal acrylic lacquer, black matte, 600 ml
Motip
Motip Rallye universal acrylic lacquer, black matte, 600 ml
Code: 2505578
Code sup.: 105412
EAN: 8711347231089
 
7.35 EUR
12.25EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Motip Rallye spray is a universal lacquer in acrylic formulation. Very fast-drying with high coverage and weather resistance.
AKCE
Motip Rallye Universal Acrylic Spray Paint, Black Gloss, 600 ml
Motip
Motip Rallye Universal Acrylic Spray Paint, Black Gloss, 600 ml
Code: 2506625
Code sup.: 105410
EAN: 8711347231065
 
7.35 EUR
12.25EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Universal paint in acrylic form, quick-drying with high coverage. Weather-resistant. Suitable for wide use in automotive and other industries. Also suitable for wood and some plastics.
Dupli-Color Alkyton Blacksmith Paint for Metal, Black, 750 ml
Dupli-Color Alkyton
Dupli-Color Alkyton Blacksmith Paint for Metal, Black, 750 ml
Code: 2503608
Code sup.: 329276
EAN: 8715743014765
 
22.03 EUR
29.37EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
It is an anti-corrosive, alkyd-urethane top and primer coat in one. High content of metallic pigments creates an attractive, matte, rough surface with metallic highlights.
Motip 04018 spray for wheels black gloss, 500 ml
Motip
Motip 04018 spray for wheels black gloss, 500 ml
Code: 2504591
Code sup.: 106231
EAN: 8711347209729
 
7.92 EUR
15.84EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Motip, spray for car wheels. High-quality, fast-drying nitro combination paint, weather resistant.
Motip 04019 spray for wheels black mat, 500 ml
Motip
Motip 04019 spray for wheels black mat, 500 ml
Code: 2504592
Code sup.: 106232
EAN: 8711347209705
 
7.92 EUR
15.84EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Motip, spray for car wheels. High quality, fast-drying nitro combi paint, weather-resistant.
Motip 04009 Clear Acrylic Lacquer, 500 ml
Motip
Motip 04009 Clear Acrylic Lacquer, 500 ml
Code: 2502676
Code sup.: 105428
EAN: 8711347009565
 
7.92 EUR
15.84EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Quick-drying lacquer to ensure brilliant gloss and durability. This clear lacquer is weather resistant, providing perfect protection against UV radiation and fading of the lacquer.
Motip 04001 spray, universal car paint, black semi-gloss, 500 ml
Motip
Motip 04001 spray, universal car paint, black semi-gloss, 500 ml
Code: 2503363
Code sup.: 105430
EAN: 8711347040018
 
7.92 EUR
15.84EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
High quality, fast-drying nitro combination paint. Good flow, smooth surface. Weather resistant, light resistant (does not yellow).
Spraytool marking spray orange, 500 ml
Motip
Spraytool marking spray orange, 500 ml
Code: 2505642
Code sup.: 106380
EAN: 4044965331775
 
5.49 EUR
10.98EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Marking spray for professional construction marking for construction and engineering works, construction sites and road construction.
Spraytool marking spray green, 500 ml
Motip
Spraytool marking spray green, 500 ml
Code: 2505641
Code sup.: 106378
EAN: 4044965331768
 
5.49 EUR
10.98EUR/1l
In stock
heartFavoritecompareCompare
Marking spray for professional construction marking for construction and engineering structures, construction sites and road construction.
chat
Or write to us at
Login
Don't have an account yet?Sign up.